Sprzedaż roślin


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ciekawą i bogatą ofertą bylin. Specjalizujemy się w uprawie roślin cieniolubnych, jednak w poniższej ofercie znajdą Państwo również byliny na miejsca słoneczne. Prowadzimy także sprzedaż wysyłkową. Życzymy udanych zakupów!

 

Hemerocallis 'Night Embers' (Liliowiec ogrodowy)
Hemerocallis
'Night Embers'


Liliowiec ogrodowy

Stanowisko:

Słoneczne

Wysokość:
65cm
Pora kwitnienia:
VI-VII
Barwa kwiatów:
Wiśniowa z delikatną białą obwódką i zieloną gardzielą (średnica kwiatu 15cm). Kwiat podwójny, pachnący!
Opis:
Tetraploid, semi evergreen. Kępiasta półzimo-zielona bylina o łukowato wygiętych, wąskich oraz długich na 35-45cm ciemnozielonych liściach. Kwiaty liliowców kwitną jeden dzień, lecz ze względu na stopniowe dojrzewanie kolejnych pąków, których na łodydze może być około 15-20szt, kwitnienie przeciąga się nawet do miesiąca. Powtarza kwitnienie. Najlepiej rośnie w próchnicznej, żyznej glebie. Bylina doskonale się sprawdza przy obsadzaniu skarp oraz dużych kwater a także w ogrodach naturalistycznych oraz na rabatach bylinowych w drugim i trzecim planie. NOWOŚĆ
Pochodzenie: (Double Phelan x [unknown seedling x induced)(((Penny Peckenpaugh x Robert Way Schlumf) x Karmic Treasure) x Prairie Warrier) x Amadeus)F2], Patrick Stamile 1997.

Rozstawa: 9 szt/m²

Strefa klimatyczna: 4-9

Ochrona patentowa EU-, USA -